ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Трибините на стадионот во Карбинци во ново руво (ФОТО)

Третолигашот Карбинци ги прави последните подготовки за пролетната полусезона од Третата лига – Исток. Клубот утре на Градскиот стадион „Димитар Беровски“ во Берово ќе одигра „генералка“ против беровски Малеш.

Трибините на стадионот во Карбинци во ново руво, се поставуваат столчиња, со што условите за публиката кога ќе биде дозволено нејзино присуство ќе бидат подобрени.

Клубот одигра солидна есенска полусезона и претставува клубот кој што е многу добро организиран, а во пролетната полусезона се очекуваат многу подобри резултатите.

Карбинци пролетната полусезона ја отвара со гостување кај лидерот Брегалница Делчево.

Табелата од Третата лига – Исток, можете да ја погледнете ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!