ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Третолигашот Василево ги започна подготовките со нов тренер

Вчера третолигашот Василево ги започна подоготвките за новата сезона од Третата лига – Исток.

Нов кормилар ќе биде Ристо Андонов кој е повратник на клупата на Василево. Андонов во екипата добива и многу нови засилувања, кои треба да бидат и официјално претставени во текот на следните денови.

Подготовките ќе се одвиваат на домашниот терен кој е во одлична состојба и подготвен за новата сезона.

Првиот контролен натпревар Василево го игра на 28 јули против второлигашот Детонит од Радовиш.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!