ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Третолигашот Вардар Неготино закажа контролка со Пелистер

Третолигашот Вардар од Неготино го закажа првиот контролен натпревар во рамки на подготовки против прволигашот Пелистер од Битола.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Натпреварот ќе се одигра во сабота со почеток од 13:00 часот на Градскиот стадион во Неготино.

Овој третолигаш има за цел враќање во Втората фудбалска лига, па затоа целта е прво место во Трета лига – Југ и обезбедување на бараж кој носи можност за промоција во второлигашкото друштво.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!