ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Третолигашот Црно Буки својот ваучер ќе го донира на Пелистер

Третолигашот Црно Буки кој се натпреварува во Третата лига – Југозапад и бележи одлични резултати, денес преку соопштенија ја информираше јавноста дека својот ваучер од АМС во висина од 67.000 денари ќе го донира за помош на Пелистер.

Целосното соопштение на Црно Буки:

Денес Општина Битола преку соопштение информираше дека ќе му помогне на клубот во решавањето на долгот, со што забраната за трансферит би била тргната. Исто така, Пелистер ќе го испочитув рокот и ќе пријави 12 фудбалери со професионални договори.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!