ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Третолигашот Црно Буки претстави четири засилувања

Третолигашот Црно Буки за новата сезона од Третата лига – Југозапад претстави четири нови засилувања.

Екипата е засилена со Благоја Наумовски, Виктор Ѓелевски, Стефан Каковски и Драганче Мицевски.

27-годишниот Наумовски доаѓа од редовите на Новаци, додека Ѓелевски, Каковски и Мицевски кои имаат по 19 години доаѓаат од младинскиот тим на битолски Пелистер.

Минатата сезона Црно Буки одигра солидно, а за новата сезона клубот атакува на високи цели.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!