ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Третолигашот Октиси се засили со пет нови играчи

Третолигашот Октиси Спорт за пролетната полусезона од Третата лига – Југозапад се засили со нови пет играчи.

Новите засилувања се Шкендим Арифи, Љутфи Асани, Александар Велески, Шенол Меди и Јасмин Тајроски.

Новите засилување на Октиси Спорт се истакнати играчи кои и до сега се натпреваруваа за етаблирирани фудбалски клубови во чии дресови имаат постигнато повеќе успеси.

Октиси одигра солидна есенска полусезона и заврши на осмото место на табелата, а во пролетниот дел ќе влезе со цел за повисок пласман на табелата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!