ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Третолигашот Малеш со три засилувања, се враќаат и тројца повратници, клубот атакува на Втора лига!

Беровски Малеш во понеделник ги стартува подготовките за пролетната полусезона во Третата лига – Исток. Како што најави Спортска Мрежа, клубот којшто е финансиски стабилен и официјално се засили со три нови играчи, а на екипата се приклучија и тројца повратници. Деновите се очекува да биде официјализирано и уште едно ново засилување кое ќе пристигне во Берово следните денови.

Малеш нападот го засили со Филип Гоцевски од второлигашот Каменица Саса. 19-годишен играч со беровско потекло, во својата кариера има настапувано и за Фудбал Старс од Кочани.

Малеш – Василево, 9. коло Трета лига – Исток

Голманската позиција ќе биде засилена со 21-годишниот Мики Ѓеоргиевски кој исто така доаѓа од второлигашот Каменица Саса, а во својата кариера бил дел и од штипска Брегалница.

Третото засилување за клубот од Берово е Миле Димитров. 32-годишниот искусен играч во Малеш доаѓа од редовите на Карбинци, а во својата кариера бил дел од Баби, Дрводекор и Три Чешми. Димитров со своето искуство ќе треба да му помогне на клубот во борбата за првата позиција како универзален играч од средниот ред.

Малеш – Василево, 9. коло Трета лига – Исток

Тројца повратници во екипата на Малеш се Александар Мишовски, Давид Јанчовски и Васко Дујовски.

Клубот моментално преговара со уште играч кој треба да го засили средниот ред, со што Малеш во пролетната полусезона ќе атакува на прво место и промоција во Втората лига – Исток, што е прва цел на клубот од Берово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!