ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Трета лига – Север: Фортуна доминира, погледнете ја оваа неверојатна статистика!

Во Третата лига – Север до прекинот се имаат одиграно вкупно 154 натпревари и на истите се постигнати вкупно 568 голови или во просек 3.69 погодоци по натпревар.

Фортуна е лидер на табелата со 51 бод, а шансите лигата да продолжи се многу мали, па ова екипа ќе игра бараж за влез во Втората лига – Запад. Екипата на Фортуна доминира во текот на цела сезона, го има најдобриот напад со постигнати фантастични 74 погодоци, но ја имат и најдобрата одбрана која примила само 15 погодоци.

Најголема победа на домашен терен:

  • Фортуна 11:0 Аеродром

Најголема победа на гостински терен:

  • Волково 0:5 Фортуна

Натпревар со најмногу голови:

  • Фортуна 11:1 ССК Нова

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!