ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Трета лига – Југ: Вардар Неготино отвара против Марена, Канатларци домаќин на Росоман, соочување на Превалец и Локомотива

Новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југ ќе започне на 4. септември со натпреварите од 1. коло. Во новата сезона ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Вардар Неготино, Бучин, Големо Коњари, Канатларци, Локомотива Велес, Марена, Младост, Обршани, Питу Гули, Превалец, Росоман и Слога се 12-те екипи кои ќе земаат учество во новата натпреварувачка сезона.

  • Прво коло:

Големо Коњари – Бучин
Марена – Вардар Неготино
Превалец – Локомотива
Младост – Слога
Канатларци – Росоман
Обршани – Питу Гули

Првото коло се игра на 4. септември (недела) со почеток од 16:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!