Европски ФудбалФудбал

Тренерот на Специја е наследникот на Гатузо во Фиорентина

Фиорентина денес го пополни испразнетото тренерско место, откако по 22 дена Џанаро Гатузо си замина од клубот бидејќи не се согласуваше со трансфер политиката на раководството.

За наследник на Гатузо е назначен Винченцо Италијано. 43-годишниот тренер кариерата ја започна во Венеција како помошник, а минатата сезона блесна водејќи ја Специја.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!