ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тренерите Стојанов и Крстев ги отворија картите: Познати составите на Беласица и Саса за дерби пресметката во Струмица

За 15 минути стартува големата супер дерби пресметка во Струмица меѓу Беласица и Саса, двајцата тренери Александар Стојанов и Крсте Крстев ги отворија картите кога се во прашање стартните постави за фантастичката пресметка која се очекува на „Благој Истатов“ во Струмица.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Трите бодови се императив и за двете екипи кои ќе напаѓат со најдоброто. Беласица има „бетон“ одбрана која нема примено погодок од декември 2021 што ќе биде силен предизвик за гостите од Македонска Каменица.

  • ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: БЕЛАСИЦА – КАМЕНИЦА САСА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!