РакометРакомет - Суперлига

Тренчевски уште една година во Прилеп

После Реваз Чантурија, Давор Шокоски, Христи Бикоски и пикерот Александар Тренчевски го продолжи својот договор, се обврза на едногодишна соработка со тимот на Прилеп.

Тренчевски беше еден од најзаслужните што Прилеп и наредната сезона ќе игра во суперлигашкото друштво. Беше незаменлив во тимот на Кузманоски како во напад каде водеше „битка” со одбранбените играчи на противничкиот тим, така и во одбраната каде заедно со Гавашелишвили и Андоновски претставуваа одбранбен бедем пред голот на одличниот Цинцадѕе.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!