Европски ФудбалФудбал

Трансфер „БОМБА“: Алиоски се договори со Галатасарај!

Турски „Sabah“ објави дека Езѓан Алиоски и Галатасарај постигнале договор за соработка, а овој трансфер треба да биде официјализиран во следните денови.

По подолг период конечно завршија преговорите со што македонскиот репрезентативец Премиер лигата ќе ја замени со турскиот шампионат. Неколку екипи како Трабзонспорт и Рома беа заинтересирани за услугите на Алиоски, но тие се откажаа поради високите барања на Алиоски.

Алиоски за Лидс одигра 162 натпревари и постигна 22 погодоци со 16 асистенци, а во турскиот гигант ќе биде големо засилување во остварувањето на зацртаните цели.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!