КошаркаКошарка - ПРВА ЛИГА

Трајковски: Со помош на сите, со наша работа и со тренерот се изборивме за прво место на полусезона!

Пелистер одигра фантастична есен во Првата кошаркарска лига и заврши на првото место на табелата со максимални 12 бодови и во новата 2021 година ќе влезе како единствена непоразена екипа.

Во изјава за медиумите, капитенот Бојан Трајковски вели дека со помош на сите, со работа и со тренерот заедно се избориле за првото место на полусезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!