ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Трајковски ја носи МАКЕДОНИЈА во финале за СП, нокаутиран европскиот првак- Италија, среде Палермо!

Македонија го нокаутира европскиот првак Италија и тоа среде Палермо со голот на Александар Трајковски во 92. минута со што македонската репрезентација оди во Порто каде против Португалија ќе игра финале за историски пласман на Светското првенство.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Само еден меч не дели до пласман до Светското првенство, а со ваква игра сигурно дека Македонија ќе стигне и на Мундијалот во Катар кој се игра следната година.

ФОТО: ФФМ

Македонија покажа многу и докажа зошто е овде. Уште само една пречка, уште само 90 минути не делат од историско учество на СП 2023.

Португалија вечерва со 2:1 славеше над Турција со што португалците ќе бидат токму таа последна пречка.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!