ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Традиционалниот Меморијален фудбалски турнир „Вуко Каров и Тиквешките Легенди“

По пауза од една година поради пандемијата со Ковид-19, во недела на 25 јули ќе се одржи 21-во издание на Традиционалниот Меморијален фудбалски турнир „Вуко Каров и Тиквешките Легенди“.

Оваа година покрај Тиквеш на турнирот ке учествуваат и екипите на Вардар од Скопје и Победа од Прилеп. Ќе се игра по италијански систем, секој со секого по едно полувреме.

Свечено отварање на турнирот е закажано за во 16:30 часот, а почетокот на натпреварите во 17:00 часот.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!