Европски ФудбалФудбал

Трабзонспор се откажа од трансфер за Алиоски

Турскиот гигант Трабзонспор испрати нова подобра односно повисока понуда за македонскиот репрезентативец Езѓан Алисоки, но и таа понуда беше одбиена, по што турскиот клуб се откажа од намерата да го доведе Алиоски во турското првенство.

Според медиумите понудата била со годишна плата од 1,7 милиони евра, но од страна на поранешниот фудбалер на Лидс одговориле дека ќе прифатат понуда само од два милиони евра по сезона.

29-годишникот, исто така, одби понуда за продолжување на соработката и со Лидс за кого настапуваше во изминатите сезони.

Во трка за потписот на Алиоски остануваат и понатаму Рома предводена од Жозе Мурињо и Фенербахче.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!