ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тони Мирчевски најново засилување за Воска Спорт

Воска Спорт денес го претстави Тони Мирчевски како најново засилување на бековската позиција за новата сезона од Втората лига – Запад.

Мирчевски кој има 24 години на “Грашница” пристигнува од штипска Брегалница, а има настапувано и во Цементарница 55, Вардар, Скопје, Брегалница од Делчево, радовишка Плачковица и Борец.

Инаку, Воска Спорт вчера го одигра првиот контролен натпревар против Братство од Житоше кој го доби со високи 4:0.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!