Европски ФудбалФудбал

Тој одби да оди во Бенфика: Рома не може да се ослободи од францускиот фудбалер

Италијанскиот прволигаш Рома, превземен од Жозе Мурињо, нема начин да се ослободи од францускиот играч за врска Стивен Нзонзи (32), кој одби да се пресели во Бенфика.

Рома веќе се согласи за трансфер на НжНзонзи во Бенфика, но францускиот повремен репрезентативец одби да потпише тригодишен договор со португалскиот клуб, па сега Рома се обидува да најде нов купувач, бидејќи договорот на Нзонзи со римскиот клуб истекува за една година и тој можеше да замине без надомест, објавија италијански медиуми.

Стивен Нзонзи (32) пристигна во Рома во 2018 година од Севилја за 26 милиони евра, но тој одигра само една сезона во римскиот клуб, а последните три беше на позајмица, прво во Галатасарај и последните две години во Рен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!