Европски ФудбалФудбал

„Тој е легенда на клубот“: Роналдо се враќа во Јунајтед ?

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солшер, не сакаше премногу да ги коментира наводите дека Кристијано Роналдо може да се врати во Англија, но истакна дека португалскиот фудбалер е секогаш добредојден на „Олд Трафорд“.

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри во петокот потврди дека Кристијано Роналдо побарал од него да го напушти клубот од Торино и затоа повеќе не смета на него.

Неколку денови се водеа интензивни преговори на релација Сити – Мендеш, но камен на сопнување е времетраењето на договорот. Португалскиот ас бара двегодишен договор, додека пак „граѓаните“ нудат само едногодишен договор.

Од друга страна, Роналдо добив изненадувачка понуда да се преселина на „Олд Трафорд“, бидејќи „црвените ѓаволи“ на својот пронашен фудбалер му понудиле двегодишен договор, а неделната заработувачка ќе изнесува 270.000 фунти.

Според информациите од Островот во трансферот може да биде вклучен и некој фудбалер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!