Европски ФудбалФудбал

Тој беше голема желба на Барселона, но Гвардиола рече – НЕ!

Германскиот играч за врска Илкај Гундоган нема да направи трансфер оваа сезона, но ќе остане во редовите на Манчестер Сити, со кој ќе се обиде да го нападне трофејот во Лигата на шампионите и следната сезона, по неуспехот во оваа сезона.

Гундоган се поврзуваше со Барселона, но поранешниот тренер и легенда на Барса, Пеп Гвардиола, одлучно рече НЕ кога станува збор за овој трансфер бидејќи смета на него и следната сезона, објавија англиските медиуми.

Во претходната сезона, Гундоган постигна 17 голови на 46 натпревари за Сити.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!