ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Тиверија новата сезона ја отвара против Вардарски во Богданци

Струмичкиот третолигаш Тиверија новата сезона од Трета лига – Исток ќе ја отвори во Богданци, каде во рамки на 1. коло ќе се соочи со Вардарски, екипа која по подолги години се враќа во третолигашкото друштво.

Стартот на новата сезона е закажан за 11. септември (недела) со почеток од 16:00 часот.

Во новата сезона ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи.

Токму овие две екипи одиграа и пријателски натпревар пред неколку денови, кој заврши со триумф за Тиверија од 0:2.

  • Во продолжение распоредот за есенскиот дел од Трета лига – Исток:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!