ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Тиверија и Спартмани сепак се откажаа од натпреварување во Трета лига – Исток

Тиверија од Струмица и Спартмани од Градско Балдовци сепак се откажаа од учество во новата сезона во Третата фудбалска лига – Исток.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Според првичниот старт беа пријавени шест екипи – Малеш, Рудар, Карбинци, Чешиново 2015, Овче Поле и Дојранско Езеро, по што учество пријавија Тиверија и Спартмани.

Во првото коло Спартмани требаше да гостува во Пробиштип кај Рудар, а пак Тиверија кај Дојранско Езеро, но овие два натпревари не беа одиграни и истите беа одложени. По само два дена беше донесена одлука овие две екипи да се повлечат од натпреварување во третолигашката конкуренција на Истокот.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Тоа значи дека Трета лига – Исток продолжува со натпреварување според првичниот календар на натпреварување што го објави и Спортска Мрежа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!