ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тирана го совлада Шкупи на првиот пријателски меч во Турција

Македонскиот шампион Шкупи ги стартуваше подготовките во Турција и го одигра првиот пријателски меч против Тирана. Мечот завршу со триумф од 0:2 за албанскиот противник.

Следен текст за Шкупи ќе биде против великанот Фенербахе, а потола ќе се одигра и контролка против Херманштат од Романија.

Нашиот претставеник во квалификациите за Лигата на шампионите ќе игра против Линколн Ред Импс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!