ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш закажа две контролки во Анталија, едната ќе биде пренесувана во живо на ТВ

Официјално кавадаречкиот прволигаш Тиквеш закажа два контролни натпревар кои ќе бидат одиграни во Анталија, Турција.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Првиот меч се игра за четири дена против Партизан од Белград, а овој натпревар ќе биде пренесуван во живо на „Арена Спорт“. Втората контролка за кавадарчани ќе биде против Узбекистан Национален Тим кој ќе биде одигран на 27. јануари.

Тиквеш во понеделник заминува на 10 дневни подготовки во АНталија, каде што ќе биде одработен главниот дел од зимските подготовки за пролетните возбудувања во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!