ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тиквеш во сабота против Плачковица на втор контролен натпревар

Тиквеш од Кавадарци во сабота ќе го одигра вториот контролен натпревар против радовишка Плачковица.

Натпреварот ќе се игра на игралиштето во село Марена со почеток од 13:00 часот.

На првиот тест-меч екипата предводена од Пане Блажевски со 2:3 беше подобра од Беласица во Струмица, доддека Плачковица која исто така во Струмица се тестираше со струмичкиот прволигаш загуби убедливо со 3:0.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!