ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш во сабота на контролка против Работнички

Второлигашот Тиквеш од Кавадарци во сабота ќе го одигра третиот контролен натпревар против прволигашот Работнички.

Контролката ќе се игра на „Борис Трајковски“ во Маџари, со почеток од 14:00 часот.

Претходно, Тиквеш со 2:3 беше подобар од Беласица во Струмица, додека на вториот тест со 4:2 беше подобар од радовишка Плачковица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!