ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш во Анталија на пријателска со Партизан

Македонскиот прволигаш Тиквеш главниот дел од подготовките ќе го помине во турскиот туристички центар Анталија, каде ќе одигра неколку контролни натпревари.

Момците на Влатко Костов на 25. јануари ќе одиграа контролен меч со Партизан Белград.

>>> ПЛАТФОРМА ЗА ТУРИЗАМ КОТВА.МК – РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

Екипата на Тиквеш ја чека тешка борба за сигурен опстанок во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!