ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш утре заминува на подготовки во Анталија

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш со полна пареа ја завршува првата фаза од подготовките. Екипата утре заминува за Анталија на 10 дневни подготовки каде ќе биде одработена главната фаза.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Клубот се раздели со дтројца домани фудбалери, како и со тројца странци, а ангажираше четири нови имиња. Според информациите кои ги објави РТК Тиквеш во Анталија ќе тестира и неколку странски фудбалери кои доколку ги задоволат критериумите на стручниот штаб и на управата истите ќе биде ангажирани и промовирани.

Само еден ден по пристигањето на турско тло, односно на 25. јануари Тиквеш ќе ги одмери силите со Партизан, овој меч ќе биде пренесуван во живо на „Арена Спорт“ каналите а пак два дена подоцна одосно на 27. јануари Тиквеш ќе игра со Узбекистан Национален Тим.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!