ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тиквеш убедлив на тестот против Вардар Неготино (ФОТО)

Второлигашот Тиквеш денес на Градскиот стадион во Неготино одигра контролен натпревар против третолигашот Вардар Неготино кој го доби со убедливи 1:4.

Двоен стрелец за Тиквеш беше Симе Христов, а во листата на стрелци се запиша и новото засилување Едиз Спахиу и Петар Љамчевски. За Вардар Неготино стрелец на единствениот гол е Ѓорѓи Шишков.

Тиквеш во подготовките нема се уште запишано пораз. Првата контролка ја доби со 2:3 против Беласица, со 4:2 беше подобар од Плачковица, а со Работнички ремизираше со по еден гол.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!