ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш со победа над Детонит ги затвори контролните натпревари

На последниот контролен натпревар пред почетокот на Првата лига, Тиквеш забележа победа против екипата на Детонит од Радовиш со резултат од 2:0.

Стрелци на постигнатите голови беа Ивановски и Мишов.

На овој натпревар шанса добија повеќемина фудбалери кои се на располагање на стручниот штаб  Фер и коректен натпревар од двете страни.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!