ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш реагира: Не прифаќаме промена на местото на одигрување на бараж натпреварот со Воска!

Ждрепката посака Тиквеш да се соочи со Воска Спорт, а пак Скопје со Беласица. Според првичните информации дуелот меѓу Тиквеш и Воска Спорт требаше да се одигра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, меѓутоа дојде до промена на местото на одигурвање на натпреварот, па така, наместо во Прилеп, овој натпревар сега ќе се игра на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Тиквеш веднаш излезе со реакција во која се вели дека клубот од Кавадарци нема да прифати промонеа на местото на одигрување на бараж натпреварот со Воска.

  • ЦЕЛОСНАТА РЕАКЦИЈА НА ПРВОЛИГАШОТ ОД КАВАДАРЦИ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!