ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш означи старт, на подготовки во Анталија

Денес е означен стартот на подготовките на фудбалерите на кавадаречки Тиквеш.

Првата фаза од подготовките ќе биде до 21.01 во Кавадарци. На 22.01.2022 екипата заминува на подготовки во Анталија каде ќе се одиграат неколку контролни натпревари пред  почетокот на останатиот дел од  првенството во Првата македонска фудбалска лига.

Клубот го напуштија: Јорданчо Наумовски, Симе Христов, Дарко Тофилоски, Урош Миркович, Мирза Идризовиќ и Да Силва Ндомбеле Фуртунато.

Ново засилување е младиот и преспективен голман Мартин Дафков од екипата на Кит Го.

Во следните денови следи презентација на новите засилувања во кавадаречкиот прволигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!