ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш остана без генералка, Победа го откажа контролниот натпревар со кавадаречкиот прволигаш

Прволигашот Тиквеш остана без генералка пред стартот на пролетната полусезона во Првата фудбалска лига, откако прилепска Победа го откажа контролниот натпревар со кавадаречкиот прволигаш.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Следниот викенд стартува пролетната полусезона во Првата македонска фудбалска лига, а Тиквеш истата ќе ја стартува со гостување кај Македонија Ѓорче Петров, клучен меч за кавадарчани во битката за опстанок во елитата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!