ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тиквеш на „генералка“ против прилепска Победа

Тиквеш во недела на „генералка“ против Победа од Прилеп пред стартот на пролетната полусезона од Втората лига – Исток.

Второлигашот од Кавадарци мина низ успешен подготвителен период каде уште еднаш потврди дека има тим за Прва лига и може да парира на прволигашки екипи.

Пролетната полусезона Тиквеш ја отвара против Росоман на Градскиот стадион во Кавадарци, додека Победа отвара во Штип против лидерот Брегалница.

Натпреварот ќе се одигра на игралиштето во село Марена со почеток од 14:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!