ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш на генералка против Победа во Прилеп

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш закажа генералка против второлигашот Победа за во недела со почеток од 13:00 часот. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Прилеп.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

Тиквеш во пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига влегува со единствена цел – опстанок во елитата, додека пак Победа во пролетниот дел од Втората лига – Исток влегува со цел за конечно враќање во фудбалската елита на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!