РакометРакомет - Суперлига

Тиквеш казнет со 60.000 денари, тренерот на Охрид, Стојановиќ ќе паузира еден натпревар, а Младеновиќ два!

Ракометната федерација на Македонија денес ги изрече казните за случувањата на натпреварот во Кавадарци меѓу Тиквеш и Охрид.

По натпреварот во дванаесеттото коло во Суперлигата кој заврши со триумф за суперлигашот од Кавадарци, настана хаос, а за истиот реагираше и дисциплинската комисија на РФМ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!