ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш ја продолжи соработката со Нгоба, Вареловски, Димовски, Стојков и Лазаров!

Тиквеш ја продолжи соработката со пет играчи, кои остануваат верни на каваречкиот прволигаши за следната сезона.

Еден од најдобрите играчи во редовите на Тиквеш, напаѓалот од Камерун, Анаел Барга Нгоба останува уште една сезона во Кавадарци. Покрај, Нгоба потпис на нов договор стави и Стефан Наумчевски.

Тиквеш, исто така, ја продолжи соработката со Андреј Лазаров, како и со искусните Стојан Димовски, Александар Вареловски и Драган Стојков.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!