ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш ги пушти во продажба влезниците за натпреварот со Шкендија

Тиквеш вечерва од 19:00 часот ги пушта во продажба влезниците за натпреварот против шамшионот Шкендија од 1. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Натпреварот ќе се игра на Градскиот стадион во Прилеп, а влезниците може да се набават на неколку локации во Кавадарци и тоа:

  • Кај Миле Буки
  • Рома кафе
  • Дистрикт кафе
  • Инфинити coffee to go

Продажбата на влезниците започнува во 19:00 часот, а влезницата ќе чини 100 денари.

Бројот на присутни лица на Градскиот стадион во Прилеп е ограничен на 30% од капацитетот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!