ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тиквеш ги претстави Јанев, Анѓелков и Костовски

Второлигашот Тиквеш од Кавадарци денес ги престави трите засилување. Станува збор за Антонито Јанев, Александар Анѓелков и Стефан Костовски.

18-годишниот Јанев игра по левата бековска позиција, додека 27-годишниот голман Анѓелков во својата кариера има настапувано за Вардар Неготино, Марена, Тиквеш, Росоман, а во својата кариера настапуваше и за Блаубојрен и Рајнштетен во Германија. 18-годишниот Костов е дете на Тиквеш и во својата кариера има настапува и за Пелистер и Росоман.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!