ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тиквеш денес на прва контролка против Беласица

Второлигашот Тиквеш од Кавадарци денес го игра првиот контролен натпревар против екипата на Беласица.

Тиквеш веќе неколку дена интензивно се подготвува за пролетниот дел од сезоната, каде ќе се бори за влез во Првата македонска фудбалска лига преку бараж, но доколку се укаже шанса ќе го нападне и првото место и преку полесниот пат да дојде до елитата.

Натпреварот се игра на „Благој Истатов“ во Струмица со почеток од 14:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!