ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс се засили со Христијан Стојановски

Второлигашот Тетекс од денес се засили со Христијан Стојановски. 20-годишниот ја засилува одбраната на клубот од Тетово и игра на позицијата лев бек.

Стојановски кај „штофарите“ пристигнува од второлигашот Каменица Саса од Македонска Каменица, а во својата кариера има настапувано и за Работнички и Кадино.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!