ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс се засили со Алтрим Јакупи и Александар Поповски

Второлигашот Тетекс денес промовираше нови две засилувањ за новата сезона од Втората лига – Запад. Во Тетово денес беа промовирани Алтрим Јакупи и Александар Поповски со што „штофарите“ во моментот ангажираа двете нови засилувања.

Тетекс вчера промовираше дури седум нови играчи.

Во текот на вчерашниот ден беа започнати и подготовките за новата сезона, а главните подготовките ќе биде одработени во Охрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!