ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс се раздели со пет играчи

Второлигашот Тетекс од Тетово информираше дека се разделува со пет играчи кои во следната сезона нема да го носат дресот на тетовскиот клуб.

Од Тетекс си заминуваат капитенот Марјна Билбилоски, Блашко Николовски и Мирослав Јовановски. Тетовскиот клуб исто така се раздели и со Меритон Салији и голманот Бојан Тимевски.

Клубот им посака среќа и успех во кариерата на играчите и им се заблагодари за досегашниот ангажман во сино-белиот дрес.

Во следните денови Тетекс треба да ги промовира новите засилувања.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!