ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс се раздели со Јордановски и Поповски

Македонскиот второлигаш Тетекс ја заврши соработката со Кристијан Јордановски и Александар Поповски, информираа од тетовскиот клуб.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ГИ ВАШИТЕ АПАРТМАНИ НА КОТВА.МК <<<

„Фудбалскиот клуб Тетекс на Чашка и Попе им се заблагодарува на досегашната соработка и им посакува многу успех во понатамошната фудбалска кариера“, се вели во соопштението од тетовскиот клуб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!