ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс промовираше четири нови засилувања

Второлигашот Тетекс денес претстави четири нови засилувања за пролетниот дел од Втората лига – Запад.

>>> ПРОМОЦИЈА НА КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА КОТВА.МК <<<

Станува збор за млади талентирани фудбалери, Стефан Стефановски 18-годишен кој игра на позицијата централен дефанцивец и доаѓа од Њу Старс. Мухарем Мислими 22-годишен лев бек кој пристигна од Велешта.

Емил Скоко 20-годишен фудбалер од средниот ред кој играше една полусезона за Осогово и 19-годишниот Кадри Палоши од Гостивар.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!