ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тетекс поразен на контролен натпревар од прволигашот Ренова

Второлигашот Тетекс денес забележа пораз на третиот контролен натпревар од прволигашот Ренова со резултат од 2:4. Стефан Богдановски и Владимир Жоглев од пенал беа стрелци за Тетекс.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

За Ренова Шефит Шефити постигна хет-трик, а гол постигна и Емран Рамадани.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!