ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс ја совлада Воска Спорт на контролен натпревар

Второлигашите Воска Спорт и Тетекс одиграа контролен натпревар во Охрид кој заврши со победа од 2:3 за тетовските „штофари“.

Двата погодоци за охридскиот второлигаш ги постигна Бехар Фета, додека за Тетекс стрелци беа Димитар Иванов и Рилинд Ајдини кој стрелаше два пати.

Двете екипи во новата сезона ќе играат во Втората лига – Запад, а за 10 август е закажана ждрепката.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!