ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс ја продолжи соработката со Сарески, Чилафи и Ајдини

Второлигашот Тетекс од Тетово продолжува со засилувањата за новата сезона. Тетовскиот клуб ја продолжи соработката со тројцата млади фудбалери – Никола Сарески, Руфат Чилафи и Ринор Ајдини.

„Тетекс секогаш сакал во своите редови да има млади, перспективни и не афирмирани фудбалери. Стручниот штаб им дава шанса за напредување и за покажување на својот квалитет. Пред клубот се нови предизвици и со новите сили заеднички да продолжиме до посакуваната цел“, велат од Тетекс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!