ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тетекс го засили нападот со Пановски

Второлигашот Тетекс го засили напарот со Александар Пановски, кој ќе биде големо освежување за пролетните предизвици во Втората лига – Запад.

Искусниот напаѓач во Тетово пристинува од редовите на Слога од Виница, а во својата кариера има настапувано за Тиквеш, Борец, Силекс, Кит Го од Пехчево и штипска Брегалница.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!